Wielkie święto gimnastyki artystycznej w Sycowie

Wielkie święto gimnastyki artystycznej w Sycowie

Wielkie święto gimnastyki artystycznej w Sycowie

To było wielkie święto gimnastyki artystycznej w Sycowie. Około 140 dzieci z Kłodzka, Namysłowa, Sycowa i Świebodzic wzięło udział w turnieju klubowym organizowanym przez FGA Gimnastyka Artystyczna i Cheerleading. Na uczestniczki czekało wiele niespodzianek i atrakcji.

Sobota upłynęła pod znakiem wspaniałych występów gimnastyczek, które na co dzień trenują w akademii FGA. Do Sycowa zjechały się dziewczynki ze wszystkich czterech sekcji – także tych w Kłodzku, Namysłowie oraz Świebodzicach. Brały udział w I Turnieju Klubowym. Na oczach licznej publiczności zawodniczki, które zdobywają już medale w zawodach ogólnopolskich, zaprezentowały szeroką gamę możliwości. Zachwycały gibkością, zwinnością i umiejętnościami. 

– Pokazujemy, że gimnastyka artystyczna to fantastyczny sport, który sprawia dziewczynkom wiele radości i pozwala im się rozwijać. A przy tym przeżywają niesamowitą przygodę i jeżdżą na turnieje takie jak ten – powiedziała prezes FGA oraz jedna z trenerek, była gimnastyczka artystyczna, Jekaterina Kniazewa.– Chcieliśmy również pokazać, że gimnastyka łączy ludzi. Zawodniczki przyjechały z rodzicami, razem z nimi spędziły czas, a niedawno zorganizowaliśmy nawet specjalną akcję i nasze gimnastyczki ćwiczyły razem z mamami.

Wszystkie uczestniczki otrzymały piękne podarki, a imprezę uświetnił debiut klubowej maskotki. To sympatyczna Kicia, która gratulowała dziewczynkom, razem z nimi się bawiła, chętnie stawała do zdjęć i od razu zaprzyjaźniła z gimnastyczkami.

Za sprawą FGA gimnastyka artystyczna prężnie rozwija się w Sycowie. W wakacje odbędą się letnie półkolonie. To świetna okazja, by dziewczynki, które dotychczas nie uczęszczały na treningi, poznały ten sport i zakochały się w nim jak 140 uczestniczek sobotniego wydarzenia. FGA prowadzi zajęcia nie tylko w Sycowie, ale też Kłodzku, Namysłowie i Świebodzicach.

– Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci. Przeżyją coś niezwykłego – zachęca Kniazewa.

Partnerami I Turnieju Klubowego FGA byli miasto Syców, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Machiko Gym, Cutline, Carrefour, Krajewski Konstrukcje oraz Saniterm z Polanicy-Zdroju.