Prawdy i mity na temat profesjonalnych sportów dziecięcych
Товар добавлен в корзину
Количество
Итого, к оплате:
Товаров в корзине: 0. Сейчас в корзине 1 товар.
Стоимость:
Стоимость доставки  Определить
Итого, к оплате:
Продолжить покупки Оформить заказ

Prawdy i mity na temat profesjonalnych sportów dziecięcych

Prawdy i mity na temat profesjonalnych sportów dziecięcych

Na temat sportów dziecięcych można usłyszeć wiele – nieraz historie mrożą krew w żyłach i zniechęcają rodziców do aktywizowania maluchów. Często, opowieści te są przekazywane przez osoby, które na sali gimnastycznej nie spędziły ani godziny. Pora więc rozprawić się z legendami na powyższy temat.

Mit 1 – Każdy profesjonalny sport dziecięcy wiąże się z ogromnym obciążeniem stawów.

Spędzanie 3-4 godzin dziennie na akrobacjach wiąże się z dużymi problemami z plecami i kolanami. Oprócz tego, każdy sportowiec cierpi na dolegliwości związane z układem kostnym i stawowym. Szczególnie narażone są dziewczynki  - słyszy się o czekających na nich okropnościach pod względem zdrowia reprodukcyjnego, późniejszego dojrzewania, problemów z poczęciem i łożyskiem, patologicznie małych wzrostem a nawet utratą macicy.

Prawda

Odpowiedzmy sobie na pytanie – czy wszyscy ci, którzy nie uprawiają sportów faktycznie nie mają żadnych problemów ze stawami? Oczywiście, że nie. Prawda jest taka, że tego rodzaju dolegliwości zdarzają się wielu osobom. Byli sportowcy w starszym wieku są na ogół w świetnej formie i kondycji. Jasne, wielu z nich ma na swoim koncie kilka urazów, ale gdyby porównać stan ich zdrowia i samopoczucie z równolatkiem, który nigdy nie uprawiał sportu, różnica będzie drastyczna, na niekorzyść tego drugiego.

Mit 2 – Każdy trener to potwór.

Trenerzy niejednokrotnie słyszą, iż mają niedopuszczalne metody komunikacji z uczniami. Rodzice uważają, że ich dzieci są źle traktowane, a każdy młody sportowiec ma stłamszoną wolę i przewlekłą depresję.

Prawda

Świat wielkiego sportu to świat dorosłych. Trzeba w nim ciężko pracować, aby być najlepszym. Zadaniem trenera jest pomóc dziecku pokonać siebie i zrobić więcej, niż myśli on, że może zrobić. Zachęca dziecko do bycia tak skupionym, dokładnym i nieustraszonym, jak to tylko możliwe. Bardzo często musi podnieść głos. Bardzo często dziecko musi być wyjęte ze swojej strefy komfortu, w którym jest dobre tylko dla siebie i swoich rodziców. Kopniak motywacyjny od trenera może zdziałać cuda.

Mit 3 – Sporty zajmują dzieciom cały wolny czas i dodatkowo pieniądze.

Urodziny kolegi – trening. Wycieczka za miasto – trening. Cała rodzina musi dostosować się do młodego sportowca i pracować na wszystkie jego potrzeby.

Prawda

Większość dzieci uczęszcza parę razy w tygodniu na dodatkowe zajęcia, potem dorastają i w zasadzie nie wyróżniają się niczym od swoich rówieśników. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko było kimś naprawdę wyjątkowym, trzeba się poświęcić. Aby zostać profesjonalistą, należy ćwiczyć co najmniej 3 godziny dziennie. Najlepsi sportowy świata są gotowi poświęcić wszystko. Normalne dzieciństwo nie zawsze musi odznaczać kopania w piłkę 3 razy w tygodniu.

Mit 4 – Sukces w sporcie jest tylko dla wybrańców.

Dzieci uprawiają sport, pomimo iż nie pasują do tego środowiska. Panuje dzika konkurencja i w sportach wykonywanych w parach - ogromna zależność od partnera.

Prawda

Każdy ma jakiś talent i predyspozycje. W gimnastyce artystycznej dziewczęta odnoszą sukcesy w naturalny sposób - są łatwiejsze do szybowania w powietrzu i łatwiejsze do zakręcenia na poprzeczce. Mimo to, kluczowe jest nastawienie dziecka i pragnienie bycia najlepszym. Ostra konkurencja sprawia, że dzieci są w stanie same się zmotywować. Mit 5 – Sportowcy nie są inteligentni. Dzieci zamiast się uczyć, chodzą na treningi. Jedyny możliwy kierunek ich rozwoju to AWF. 

Prawda

Jest wiele mało inteligentnych dzieci, które nie są aktywne. Sportsmeni potrafią być doskonałymi studentami, bowiem sport wymaga od nich organizacji i dyscypliny, która przydaje się w nauce. Dodatkowo chcą dążyć do bycia najlepszym na każdej płaszczyźnie.

Mit 6 – Sportowiec po zakończeniu kariery jest nikim.

Sportowcy potrafią tylko skakać – co będzie z nimi za 30 lat?

PRAWDA

Kariera sportowa otwiera wiele drzwi – można zostać trenerem, organizować obozy, pisać artykuły czy występować na kursach mistrzowskich. Poza tym wiele specjalności da się opanować jako mistrz sportu.